My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

Kvalitní a dobrá zdravotní matrace je základ zdravého spánku

Autor: bast publikován: 31.01.2011 09:11

Kvalitní a dobrá zdravotní matrace je základ zdravého spánku

 

Titulek tohoto článku správně napovídá, co je hlavním základem pro regeneraci celého těla po dlouhém a náročném dni. Ano, jsou to matrace do postele, se kterými se každý z nás setkává denně, a které jsou klíčové pro kvalitní spaní. Zdravý spánek nám zaručí nejen regeneraci svalů, kloubů a páteře, ale komplexní odpočinek, který každý z nás v dnešní uspěchané době tolik potřebuje.

 

Staré pořekadlo zní: „jak si kdo ustele, tak  si lehne“. A proto při výběru nové matrace, by člověk měl dbát nejen na složení materiálů, ale i na podklad, na kterém bude matrace ležet. Záleží také na výšce matrace, její tuhosti a především pro koho matrace bude určena.

Pro malé děti, do cca 10 let, není potřeba kupovat matrace, které se skládají z několika zón. Dítě není tak velké, aby zónování mělo správný efekt jak pro jeho růst, tak i správnou oporu jeho páteře. Výborné jsou matrace sendvičové,  které se skládají z více druhů pěn či přírodních kokosových desek.

Pro dorost jsou určeny matrace, které se dokonale odvětrávají, případně mají masážní efekt a jsou složeny z tužších materiálů.

Pro dospělé jsou určeny všechny druhy matrací, zmínit za všechny můžeme například matrace pěnové. Aby matrace dlouho splňovala ortopedické vlastnosti, je potřeba mít předem na paměti, na jakém podkladu bude matrace uložena. Pokud zákazník zvolí špatný podklad pro matraci, očekávaný odpočinek a úleva se nikdy nedostaví. I správně zvolená tuhost a především nosnost, patří mezi klíčové vlastnosti matrace, která Vám zaručí kvalitní spánek.
 
Pro seniory jsou určeny matrace s vyšší výškou, která usnadňuje lepší vstávání z lůžka. Oblíbené jsou především taštičkové a pružinové matrace, které jsou pro dokonalé odvětrávání určeny i na pevné podložky.

 

Mějte také na paměti, že solidní prodejce matrací Vám nabídne nejen kvalitní zboží a servis, ale také profesionální pomoc při výběru matrace vhodné právě pro Vás.

Přejeme všem dobré  a kvalitní spaní a šťastný výběr při koupi nové  matrace.

 

 

http://www.jakbydlet.cz/clanek/499_kvalitni-a-dobra-zdravotni-matrace-je-zaklad-zdraveho-spanku.aspx

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus