My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

Odborník radí, jak při koupi poznat zdravotní matraci

Autor: zubr publikován: 05.01.2011 09:01

Praha - Zdravotní není každá matrace, kterou výrobci jako zdravotní označují. Nejjednodušším a také nejrychlejším vodítkem je údaj o sazbě DPH. Jen zdravotní matrace s certifikátem mají sníženou sazbu z 19 na devět procent . ČTK to řekl zástupce jednoho z českých výrobců Marek Blažej. Doporučil, aby si lidé vybírali vždy v kamenném obchodě, kde si mohou matraci sami vyzkoušet.

 

"Spánkem strávíme až 200.000 hodin života, což představuje jednu jeho třetinu. To rozhodně není zanedbatelný čas, proto bychom pro náš noční odpočinek měli volit výrobky zdravotně nezávadné," vysvětlil. Zároveň varoval před klamavou reklamou. Tou může být například prohlášení výrobce, že jeho matrace vydrží celý život, nebo že má tak dokonalý potah, že se nezničí, neušpiní a nemusí se ani prát.

Skutečná zdravotní matrace je podle Blažeje určena pro zmírnění konkrétních zdravotních obtíží, může být například antialergická, může působit proti proleženinám nebo být speciálně upravena pro pacienty dlouhodobě upoutané na lůžko. Matrace musí mít certifikát, který dostane jen na základě rozsáhlých testů. Musí splňovat požadavky na bezpečný výrobek a musí k ní být přiložen návod v češtině na užívání a údržbu.

V případě, že se člověk rozhodne koupit zdravotní matraci, měl by si podle Blažeje především uvědomit, že matrace sama o sobě neléčí. Označení "zdravotní" ukazuje jen kvalitu a výhody výrobku.

Matrace se nekupuje jedna na celý život, člověk se vyvíjí a mění se jeho potřeby. "Aby zdravotní matrace dokonale kopírovala naše tělo a stala se naším druhým nočním já, je nutné ji v souladu s naším životním rytmem po určité době vyměnit, aby opět vyhovovala našim nárokům," řekl Blažej.

Doplnil, že matrace se dají také vyrobit na míru, aby odpovídaly anatomii těla konkrétního spáče, jeho výšce a hmotnosti. Jde o takzvané chytré matrace. Údaje pro jejich výrobu se získají měřením na zátěžové desce. Člověk na ni ulehne, jako by se ukládal ke spánku. Podle toho, v jaké poloze usíná a kde má na těle bolavá místa, se vytvaruje i matrace.

 Zdroj: http://magazin.ceskenoviny.cz/nejnovejsi/index_view.php?id=361740

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus