My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

Jak vybrat matrace do postele?

Autor: bast publikován: 27.01.2011 13:27

Jak vybrat matrace do postele?

 

Tvrdost matrace do postele patří mezi nejdůležitější faktory při jejím výběru. Dobrá zdravotní (ortopedická) matrace či by měla správně rozložit váhu těla a měla by být dostatečně pevná, ale ne příliš tvrdá.

Neplatí vždy, že čím je lůžko tvrdší, tím je vhodnější pro záda - správně pevné lůžko je často věcí kompromisu.

Podklad pod zdravotní matrace

Podklad pod matrací - tedy lamelový rošt, laťkový rošt, drátěný rošt, nebo pevná deska - je to první co ovlivní Váš výběr. Máte-li již postel doma a nechcete investovat do nové, je třeba matraci vybírat na již instalované rošty.

Pokud máte pevnou podložku zde jednoznačně můžeme doporučit pružinové a taštičkové matrace, protože výborně větrají a nemusíte se tak bát plísní. Na druhou stranu však nejsou vhodné na lamelový nebo laťkový rošt a už vůbec ne na polohovací rošt.

Sendvičové matrace do postele jsou vhodné na pevné rošty a polohovací rošty. Není doporučeno uživat je na motorových roštech. Zvláště pokud obsahují kokosová vlákna.

Lazyfoam (studená pěna), latexové matrace, matrace z BIOpěny jsou vhodné na všechny druhy roštů včetně motorově polohovaných roštů. Nejsou však přímo doporučovány na pevné podložky.

Výška vhodné matrace do postele?

Obecně platí, že matrace by měla přesahovat na výšku alespoň 5 cm, nad viditelný okraj postele. I zde je vhodné zvažovat kvalitu podkladu. Pokud bude vysoká, snese i horší rošt. Pokud je naopak nízká, pak doporučujeme vždy kvalitnější rošty.

Důrazně nedoporučujeme kombinovat matrace do postele od různých výrobcův jedné posteli. Ačkoliv jsou výšky uváděné v centimetrech relativně přesné, občas se liší výška potahu a výsledný dojem nepůsobí příliš vhodně.

 

http://www.nejlepsimatrace.cz/

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus