My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

Jak vybrat rošt

Autor: zubr publikován: 31.01.2011 11:59

JAK VYBRAT ROŠT?

Ke kvalitnímu a zdravému spánku nestačí pouze dobrá ortopedická matrace, ale také dostatečně pevný a přitom pružný rošt.

Rošt - je "podložka" na které v posteli leží matrace. Kvalitní rošt zaručuje nejlepší variantu uložení matrace z hlediska zdravotního, ortopedického a životnosti matrace.

Rošt vybírejte společně s matrací, aby se k sobě hodily. Nebojte se investovat do polohovacího roštu. Pokud hodně sportujete, nebo jste celý den na nohou, bude se Vám lépe spát s vyvýšenýma nohama, možnost zvednutí hlavové části oceníte i při čtení knihy nebo sledování televize. Odborníci trvdí, že zatímco životnost matrace je asi 6-15 let(pak je třeba ji vyměnit), kvalitní rošt může vydržet i celý život.

Rošt přebírá od matrace zatížení a rovnoměrně ho rozkládá. Velice důležitý bývá, zejména je-li matrace slabší než 15 cm. Rošt také odvádí vlhkost, čímž  se lůžko spolehlivě odvětrává. Při nedostatečném odvětrávání vzniká v matraci ideální prostředí pro plísně a roztoče.

Polohovatelný rošt je vhodný, pokud máte ohebnější matraci, která bude dobře kopírovat jeho pozici. Jednodušší polohovací rošt má polohování pouze pro hlavu nebo nohy, složitější umožňuje více poloh. Mezi nejoblíbenější patří motorově polohovatelné rošty a další.

Jaké vlastnosti by měl mít kvalitní rošt?

  • Měl by umožňovat ergonomickou polohu těla během spánku.
  • Měl by umožňovat dokonalou cirkulaci vzduchu, aby matraci ochránil před vlhkostí.
  • Měl by být vyroben z pružných dřevěných latěk, které umožňují dokonalé rozložení hmotnosti těla.
  • U některých lepších roštů lze v exponovaných částech (v místě nohou, beder nebo hlavy) nastavit různou tvrdost.

Zdroj: http://www.matrace-rosty.cz/index.php?&desktop=clanky&action=view&id=49

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus