My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

Když bolí krk ze zdravotního polštáře

Autor: andre2 publikován: 03.01.2011 14:26

Kamarád si pořídil zdravotní anatomický polštář a od té doby pláče, jak ho bolí krční páteř. Dobrou chvíli jsme se dohadovali, jak na něm vlastně spí a jak by měl správně ležet. Na některé otázky jsme však odpověď nenašli. Položila jsem tedy pár otázek specialistovi Luboši Plchovi z Centra zdravého spánku.

  • Setkala jsem se s člověkem, který tvrdí, že ho začala záda a šíje bolet, když si zdravotní polštář pořídil. Je to obvyklé, zvolil špatný druh, nebo je možné, že po čase bolest ustoupí?

S tímto problémem se také setkáváme a děje se tak ze dvou důvodů. Prvním důvodem je volba nevhodné výšky nebo tvaru polštáře. Druhým důvodem bývá poměrně drastický přechod z klasického polštáře na polštář anatomický. Člověk, který je zvyklý spát na měkkém polštáři z dutých vláken nebo peří, a často má i více polštářů zmuchlaných pod hlavou, si musí na anatomický polštář zvyknout. Šíjové svalstvo je navyklé na špatnou polohu, a když se uloží na zdravotní polštář, který tělo nutí do jiné, anatomicky správné polohy, může se jako reakce dostavit bolest krční páteře, ztuhnutí krčního svalstva či bolest zad. Tyto bolesti však v průběhu týdne až 14 dní odezní. Pokud tedy člověk má již zdravotní problémy, je nezbytné, aby si na zdravotní anatomický polštář zvyknul.

  • Proč si koupit anatomický polštář? Jaké jsou jeho výhody, a pokud existují, nevýhody?

Anatomický polštář je vhodné zakoupit především při problémech s krční páteří, ale také při předcházení těmto problémům.  Zajistí dokonalou a správnou oporu hlavy a krční páteře. Jsou tedy vhodné pro každého, komu záleží na zdravém spánku. Anatomické polštáře se vyrábí z viscoelastické (paměťové) pěny citlivé na teplotu a tlak, což znamená, že při ulehnutí polštář změkne, vytvaruje se přesně podlepolstar anatomickýtvaru krku a hlavy a poskytne šíjovým a ramenním svalům dokonalé uvolnění. Polštáře mají samozřejmě z hygienických důvodů snímatelný a pratelný potah na 60 °C. Nevýhodou je snad jen vyšší pořizovací cena.

 

  • Existuje nějaká skupina lidí, kterým byste polštáře vůbec nedoporučil, nejsou pro ně vhodné?

Polštáře se vyrábí v různých tvarech a velikostech pro různé polohy při spánku, vhodný polštář se tedy dá najít pro každého. 

  • Jsou anatomické polštáře určeny pro všechny polohy spaní? U některých z nich mám dojem, že spanínapříklad na břiše neumožňují.

Anatomické polštáře se vyrábí v různých tvarech a každý tvar je určený pro jinou polohu. Některé jsou určené pro spánek na boku a na zádech, jiné třeba jen na boku nebo jen na břiše, nebo jsou také polštáře komfortní, které se dají použít pro jakoukoliv polohu při zachování své funkce – tvarování podle krční páteře a hlavy.

  • Jsou mezi jednotlivými tvary polštářů nějaké zvláštní rozdíly, nebo je to jen o tom, co komu vyhovuje?

Každý tvar má své opodstatnění pro různé polohy, avšak pouze jeden tvar (dvojitá vlna - viz obrázek) je ze zdravotního hlediska nejvhodnější. Pokud tedy již máte zdravotní problémy s krční páteří, je nutné zvyknout si právě na tento polštář.  

  • Pokud si pořídím anatomický polštář, dokáže minimalizovat nevhodně vybranou či starou matraci postele?

Anatomický polštář řeší pouze oblast hlavy, krku a ramenou, nijak tedy neovlivní kvalitu spánku na nevhodné matraci. A právě kvalitní matrace je pro zdravý spánek to nejdůležitější.

  • Které z polštářů jsou u nakupujících nejoblíbenější?

Nejoblíbenější jsou anatomické polštáře Tempur Original (viz obrázek) právě pro své schopnosti minimalizovat zdravotní problémy v oblasti krční páteře. 

  • Jaký polštář byste zvolil pro děti? Jsou pro ně vhodné? Liší se velikostí?

Pro děti je vhodný jakýkoliv z anatomických polštářů, ovšem v nejnižší výšce. Možnost volby výšky anatomických polštářů je u všech polštářů značky TEMPUR. U jiných značek zpravidla nebývá možnost výběru z různých výšek.

V obchodech Centra zdravého spánku mají všechny zmíněné anatomické polštáře k vyzkoušení, kvalifikovaný personál Vám vždy odborně a ochotně poradí, jaký polštář zvolit právě pro Vás.

Do čeho večer co večer odkládáte své hlavičky vy? Je to běžný péřový polštář, polštář z umělého vlákna, nebo máte nějaký zdravotní polštář, který vám vyhovuje? Přemýšlíte o nákupu anatomického polštáře? Bolí vás krční páteř?

 

Čtěte více na:  http://zena-in.cz/clanek/kdyz-boli-krk-ze-zdravotniho-polstare/kategorie/zdravi

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus