My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

O zdravém spánku

Autor: Aza publikován: 31.01.2011 09:46

Alfa a omega zdravého spánku

 

 

V momentě kdy si uvědomíme, že spánkem trávíme přibližně třetinu života, povýší totiž tento samozřejmý a zdánlivě obyčejný předmět téměř na dalšího čestného člena rodiny. Ložnice a postel zejména je synonymem soukromí, útočiště, odpočinku. A aby nám skutečně dobře sloužila, je třeba dodržovat několik základních pravidel již při jejím výběru a později i užívání.

Lůžko by mělo být na míru svému uživateli nejen dostatečně prostorné, ale také funkčně vyhovující.

 Například starší osoby ocení vyšší rámy, ze kterých se lépe a pohodlněji vstává, osoby se zdravotními problémy jistě uvítají a využijí komfort lůžek polohovacích a doslova každý spáč si musí vybrat správnou matraci s patřičnou tvrdostí a dalšími užitnými vlastnostmi na míru svým potřebám.

Kromě těchto základních parametrů, se kterými ochotně poradí pracovníci odborných prodejen, by měla postel vyhovovat i základním hygienickým nárokům.

Měla by stát na nohách, které umožňují cirkulaci vzduchu mezi postelí a podlahou. Volný prostor také usnadňuje manipulaci při úklidu. Má-li lůžko úložný prostor, měl by být snadno přístupný a jeho konstrukce by měla být řešena tak, aby byl prodyšný.

Důležitou roli hraje také umístění lůžka v prostoru ložnice.

Je známou skutečností, že “krytá záda“ vzbuzují pocit bezpečí, umístění postele do rohu místnosti však může být značně problematické, protože komplikuje přístup k lůžku z více stran.

Vysoká plná čela postele, jakkoliv nejsou právě moderním výstřelkem a hitem sezony, dobře slouží jako clona bránící styku a otěru lůžkovin o přilehlou zeď, zároveň nabízejí částečnou pohledovou clonu a také chrání spáče před proudícím vzduchem – průvanem z otevřeného okna.

 

 

Zdroje:

http://www.obydleni.cz/clanek/kategorie-postele-a-matrace/alfa-a-omega-zdraveho-spanku/

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus