My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

Ortopedické matrace

Autor: bele publikován: 31.01.2011 12:23

Je všeobecně známým faktem, že naše zdraví ovlivňuje spousta faktorů. Jedním z nich je oblast spánku, doba, kterou bychom měli věnovat regeneraci těla a odpočinku. Vždyť každý z nás prospí či stráví na lůžku zhruba 1/3 svého života - a to už je jistě důvod k zamyšlení, co mohu v tomto směru udělat či eventuálně změnit!

Dnes již hodně lidí ví, že vhodná matrace je základem lůžka a přímo ovlivňuje kvalitu spánku.Vždyť kdo by neznal případ, že se někdy ráno probudil unavený, rozlámaný a dokonce s většími bolestmi než když šel spát! Ale musí to tak být? proč jdeme spát? Přeci proto, aby mělo naše tělo možnost se zregenerovat. Bohužel ne každá matrace je schopna tuto základní podmínku zajistit. Nejdůležitější vlastností matrace je, aby se dokázala přizpůsobit našemu tělu, a ne naopak. Tedy aby kopírovala přirozené zakřivení naší páteře (tvar S) a zajistila v každém okamžiku ideální podporu pohybového aparátu, který je výhradně v této optimální poloze schopen se regenerovat a vyvarovat se nevratných změn na páteři.

Na trhu je celá řada matrací, které mohou splňovat podmínky pro kvalitní podporu páteře během spánku, vždy je ale důležíté dát si čas na vyzkoušení, lehnout si na matraci a opravdu se uvolnit, jen lehnout a zase vstát určitě nestačí...Vždyť matrace je něco, co ovlivní mou kvalitu spánku a života na několik let a proto doporučuji při výběru matrace individuální přístup, nejlépe od odborníka, který je schopen mi nejen odpovědět na případné otázky, ale i věnovat se mi dostatečně dlouho...  

 

použité materilály: Senior revue 6/2005, Pro Váš zdravý životní styl.

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus