My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

Polštář pro maximální regeneraci

Autor: Aza publikován: 28.01.2011 10:12

Polštář pro maximální regeneraci

 

Aby byl náš odpočinek skutečně kvalitní, nesmíme ze svých nároků slevit ani v případě lůžkovin, zejména pak polštáře. Problémy s krční páteří, chronické bolesti hlavy nebo ztuhlá šíje – to jsou typické „vedlejší účinky“ práce u počítače, které se staly fenoménem dnešní doby.

 

Aby mohla oblast krční páteře přes noc regenerovat, musí ji polštář poskytnout perfektní oporu, nikoli potíže ještě zhoršovat.

Kromě klasických polštářů s kvalitní výplní zabraňující pronikání mikročásteček prachu, které by mohly následně způsobovat problémy s dýcháním a různé alergie, existuje na trhu celá řada takzvaných anatomických polštářů.

 

Při hledání konkrétního produktu se zohledňují individuální potřeby spáče. Svou roli sehrají především naše zvyklosti. Například, jak vysoko nebo nízko máme položenou hlavu, zda raději ležíme na břiše, boku nebo zádech. Pro každou z pozic je vhodný jiný tvar anatomického polštáře.

 

Vybírat můžeme také z několika materiálů.

 Nejčastěji se relaxační polštáře vyrábějí z líné pěny tvarující se vlivem teploty lidského organismu, dále pak z přírodního latexu nebo vláken.

 

Paměťová pěna po zahřátí obejme veškeré obrysy hlavy i krku, a jakmile se tlak těla rovnoměrně rozloží, dojde k uvolnění svalů a mizí nepříjemný tlak. Nedochází tak k žádným otlačeninám, a to ani při změně polohy.

Díky tomu je dosaženo optimálního rozložení váhy horní části těla na polštář. Je tak snížen tlak na krční a šíjové svaly a zároveň není omezován krevní oběh.

Polštáře se mohou na první pohled zdát nekomfortní kvůli své šířce, ale právě poloha pod hlavou (ne do půli zad) je pro zdravý spánek nejideálnější. Tato pěna navíc nabízí vynikající životnost.

 

 

 

 

 

Zdroj:

http://www.obydleni.cz/clanek/kategorie-postele-a-matrace/prizpusobivy-polstar-pro-maximalni-regeneraci/

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus