My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

Pro zdravé snění

Autor: bast publikován: 28.01.2011 12:34

Pro zdravé snění

 

Zdravě a přitom pohodlně spát je přání snad každého z nás, což si plně uvědomují i výrobci nábytku pro spáče. Pro pohodlné poležení, při němž jen málokdo odolá pozvání do světa snů, využívají nově výrobci materiál, který byl původně vyvinut pro astronauty NASA.

Jedná se o viskoelastickou hmotu z otevřených buněk, reagující na tělesnou teplotu, která poskytuje optimální oporu tam, kde ji tělo potřebuje. Navíc buňky materiálu umožňují, aby jimi proudil vzduch a udržoval tělesnou teplotu. Výjimečná technologie výroby matrací z viskoelestické pěny s tak zvanou tvarovou pamětí (nazývanou rovněž líná pěna) poskytuje uživateli komfortní poležení s rovnoměrně rozloženým tlakovým působením na tělo a udržuje tak páteř po celou dobu spánku v anatomicky vhodné poloze.

 

Matrace z líné pěny nevyvíjí protitlak na ležícího člověka, čímž zlepšuje celkové prokrvení těla, uvolnění páteře i kloubů a dokonale se přizpůsobí poloze ležícího uživatele. Na trhu je možné zakoupit rovněž polštáře vyrobené z tohoto revolučního materiálu, které se vytvarují podle obrysů hlavy a šíje tak, aby šíjovým a ramenním svalům poskytly co nejpřirozenější oporu. Než se pro pořízení těchto moderních matrací rozhodnete, výrobci doporučují si jejich vlastnosti vyzkoušet v některém z mnoha studií či prodejen zdravého spánku, protože ne každému je tvarová přizpůsobivost viskoelastického materiálu příjemná.

 

http://www.obydleni.cz/clanek/kategorie-postele-a-matrace/pro-zdrave-sneni/

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus