My Sleep

Hedej

Loading

Výsledky vyhledávání

Tipy pro výběr polštáře

Autor: Aza publikován: 31.01.2011 09:48

Tipy pro výběr polštáře

 

Při výběru polštáře je dobré zodpovědět si nejprve několik otázek: Vyhovuje vám spíše vysoký, nebo spíš nízký polštář? Spíte na boku, na zádech, nebo na břiše? Kterému typu náplně dáváte přednost? Peří, umělým vláknům, nebo anatomicky tvarované pěně?

 

Na výběr máte různé náplně do polštáře:

1. Peří a prachové peří

Peří a prachové peří dodává polštáři příjemnou pružnost a poddajnost, takže se v něm náplň může libovolně přesouvat a poskytovat hlavě pohodlí, ať už ležíte na boku, na břiše, nebo na zádech.

 

2. Náplň z umělého vlákna

Polštáře s náplní z umělého vlákna lze zpravidla prát při vysokých teplotách a opakovaně sušit v sušičce, a jsou proto vhodné pro alergiky. V porovnání s polštáři s péřovou náplní si často dokáží při vysoké kvalitě udržet nízkou cenu.

 

3. Tvarovaná pěna

Polštáře z tvarované pěny jsou citlivé na teplo, což znamená, že se přesně přizpůsobí tvaru vaší hlavy. Tím se docílí optimální opory šíje. Pokud nejraději spíte na boku, je pro vás tento typ polštáře to pravé.

 

4. Přírodní latex

Přírodní latex se získává z pryskyřice stromu kaučukovníku. Jeho velkou předností je otevřená buněčná struktura, díky níž dokáže efektivně odvádět vlhkost. Polštáře z latexu proto poskytují vynikající pohodlí.

 

 

Zdroj:

 

http://www.obydleni.cz/tipy-a-rady/tipy-pro-vyber-polstare/

Pošlete svůj komentář

Jméno
E-mail
Www

text komentáře

Odešli

www.artfocus.cz
copyright © 2010 ArtFocus